„Pralaimėjusiam vaikui turiu būti ir tėvu, ir mama, ir mokytoju“

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-10-08
Peržiūrėta
3118
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulio čempionatas WAK-K1F, kuriame dalyvavo „Žvėris gym” komanda: Arnestas Gusevas (1 vieta), Deividas Jemeljanovas (3 vieta).
Pasaulio čempionatas WAK-K1F, kuriame dalyvavo „Žvėris gym” komanda: Arnestas Gusevas (1 vieta), Deividas Jemeljanovas (3 vieta).

Palangos kovinių sporto šakų klubas „Žvėris gym“ pagrįstai turi kuo didžiuotis: klubo savininko ir trenerio Rolando Remeikos vadovaujami jaunieji palangiškiai skina pergales ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose turnyruose. Pernai vykusiame Europos K 1 čempionate palangiškis Edgaras Šemeta buvo trečias, po vieną kovą tarptautiniuose turnyruose yra laimėjęs Palangos sportininkas Deividas Jemeljanovas, kitas R. Remeikos auklėtinis, vienuolikmetis palangiškis Arnestas Gusevas pasaulio WAK-1 – K 1 F pasaulio čempionate jaunučių grupėje tapo čempionu, o prieš porą savaičių vykusiame kikbokso turnyre Klaipėdoje jis buvo antras, Deividas Jemeljanovas užėmė trečiąją vietą. „Vaikus paveikiu nuoširdumu, gražumu. Daug teko matyti trenerių, kurie pralaimėjusį vaiką vadina žiopliu – tokių trenerių nepalaikau. Pralaimėjusį vaiką turi palaikyti, pabūti per treniruotes tėvu ir mama, ir mokytoju“, – sėkmės receptu dalijosi jaunuosius talentus ugdantis treneris.

Reikalauja pagarbos
Ne vieną jaunąjį talentą išugdęs treneris R. Remeika tikino, jog treniruotėse iš ugdytinių pirmiausia reikalaujama disciplinos ir pagarbaus elgesio – tik paskui šlifuojama technika. „Turi būti disciplina ir pagarba vyresniems žmonėms – ne tik treneriui, bet ir bet kuriam kitam vyresniajam. Mūsų vaikai kultūringi, ne „chamai“, – tikino treneris ir pridūrė, jog diegiamos vertybės jo auklėtinius padaro geresnius, išmoko pagarbiai elgtis. Treniruočių metu draudžiama nekultūringai elgtis ar net kalbėti – sulaužius šį draudimą, baudžiama fiziniu krūviu. „Jei treniruotės metu nusikeikei, skiriama atsispaudimų – auklėtiniai labai greitai supranta, kad taip elgtis negalima“, – tvirtai kalbėjo treneris.
Nors treniruočių metu mokoma kovoti, peštis tarpusavyje yra draudžiama, todėl, pasak trenerio, čia ugdomi vaikai tampa draugiški. Pašnekovas neslėpė, kad pasitaiko ir agresyvių vaikų, tačiau dėl esamos tvarkos ilgainiui jie nustoja lankę treniruotes. „Jiems netinka tvarka, tokie vaikai sulaukia daug bausmių, todėl kai kuriems pasirodo per daug fizinio krūvio. Dažniausiai tokie vaikai fizinio krūvio bijo, jie drąsūs tik tada, kai nereikia ypatingai stengtis“, – pasakojo pašnekovas. Neblogai vaikų psichologiją išmanantis treneris teigė, jog kartais ir su peštukais pakanka nuoširdžiai pasikalbėti. „Užmezgu ryšį, moku prie visų prieiti. Būk su jais nuoširdus, ir jie atsilieps tuo pačiu. Vienam užtenka gražių žodžių, kitam reikia „velnių duoti“ – padaro išvadas. Čia reikia psichologiją išmanyti“, – sėkmės receptais užkariaujant jaunųjų kovotojų širdis dalinosi R. Remeika.
Dirbant su jaunaisiais kovotojais kartais gali nutikti ir taip, kad daugiau pasiekęs vaikas pradeda niekinti silpnesnius, tačiau treneris ir tokioms situacijoms turi tinkamą receptą. „Aš tokius leidžiu su stipresniu – sakau, šį muši, o primušk jį. Tada jie supranta, kad reikia tinkamai elgtis“, – sakė pašnekovas.

Atsižvelgia į vaiko norus
Treneris, reikalaujantis griežtai laikytis drausmės, atrodytų, nepalieka vietos paties vaiko norams, tačiau R. Remeika taip nesielgia. „Vaikų neverčiu. Jei nori, pasakai, kad nori važiuoti į varžybas ir važiuoji“, – sakė treneris ir pridūrė, jog atsitikus taip, kad perspektyvus jaunasis kovotojas nenori vykti į kokias nors varžybas, prievartos niekada netaiko.
Kartais pasitaiko ir taip, kad vaiko į varžybas, būgštaudami, kad ten gali būti sumuštas, neišleidžia tėvai, tačiau treneris ramino, jog būgštauti neverta, kadangi varžybose imamasi apsaugos priemonių. „Naudojami šalmai, traumos retos“, – sakė R. Remeika.
Pasidomėjus, kokių savybių reikia kovotojui, norinčiam kikbokse pasiekti rezultatų, treneris akcentavo drąsą: „Reikia nenusileisti, nebijoti. Jei bijosi, geriau neik – traumos garantuotos, nesvarbu, kokie tavo duomenys“. Savo auklėtinių treneris nelinkęs skirstyti į favoritus ir autsaiderius – į kiekvieną vaiką žiūri taip pat, kaip ir į likusius. Jaunųjų talentų ugdytojas pasakojo, jog į treniruotes atėjusį baikštų vaiką iš pradžių pasaugo, ir palaipsniui šis nugali baimę. „Niekas jo neleidžia stipriai mušti, – tikino treneris. – Man jie visi vienodi, išskirtinių nėra. Dar nebuvo taip, kad po treniruočių vaikai išeitų su „fanarais“.

Priima visus norinčius
Norintiems patekti į klubą kokie nors ypatingi atrankos kriterijai netaikomi – tiesiog dirbdamas treneris pasirenka kiekvienam auklėtiniui tinkamus darbo metodus. „Ypatingų fizinių duomenų nereikia – priimame ir apkūnius. Tik su jais reikia iš lėto, jie pamažu persilaužia, įgyja ištvermės, paskui jau nori fiziškai dirbti. Apkūniųjų negalima spausti“, – kalbėjo treneris. Pašnekovas pasakojo kaip tik šiuo metu turintis tokį auklėtinį, kuris atėjo treniruotis būdamas apkūnokas, tačiau įvyko pokyčiai, ir dabar jau minėtasis auklėtinis pats nori daryti prisitraukimus. „Aš jį palaikau“, – džiaugėsi R. Remeika.
Klube „Žvėris gym“ vyksta treniruotės įvairaus lygio sportininkams: ir siekiantiems profesionalumo, ir sportuojantiems tik dėl savęs. „Yra treniruotės vyresniems – tiems, kam daugiau kaip trisdešimt ar keturiasdešimt metų, bet jos būna lengvesnės. Taip pat vyksta treniruotės moterims, nes šiais laikais reikia ir mokėti apsiginti. Tačiau šias treniruotes lankantys žmonės kovoti neina, jie sportuoja tik dėl savęs“, – pasakojo pašnekovas. Pasak trenerio, net ir sportuojant mažesniu krūviu gaunama nemažai naudos: gerėja reakcija, judrumas, išmokstama savigynos.

Populiarėja „Kick light“
Nerimaujančius, kad kikboksas jiems per daug kietas sportas, bei tėvus, būgštaujančius dėl savo atžalų, kad šie ringe nebūtų mušami, treneris nudžiugino: „Dabar yra nauja kikbokso atšaka – „Kick light“. Tai tokia savotiška tarpinė grandis tarp pusiau ir pilno kontakto kovų. Šioje kikbokso atšakoje negalima stipriai smūgiuoti, nėra nokdaunų ar nokautų. Už stipresnį smūgį teisėjas įspėja, jeigu kovotojas tyčia nokautuoja varžovą, jam įskaitomas pralaimėjimas, o tas, kurį nokautavo, paskelbiamas laimėtoju, jeigu traumuoja priešininką, teisėjas gali pašalinti iš kovos. Tačiau kovotojai vis tiek dėvi apsaugas. Šiame sporte beveik nepasitaiko traumų“. Nors nėra nokautų bei nokdaunų, šios kikbokso atšakos kovos yra techniškos. „Pasaulyje „Kick light“ labai populiarus, o Lietuvoje tik pastaruoju metu atsirado ši kikbokso atšaka, ir ji labai sparčiai populiarėja“, – pasakojo pašnekovas.
Vaikams, nebijantiems kieto sporto, ši kikbokso atšaka atvėrė naujas galimybes. „Gruodžio 15 d. vyks abiejų šių sporto šakų čempionatas sportininkams iki šešiolikos metų. Norintys galės dalyvauti abiejų atšakų kovose“, – sakė treneris.

Kilęs iš Alytaus
R. Remeikos treneris buvo dabartinis Bušido federacijos prezidentas D. Simonaitis. Šiandien aktyviai jaunuosius palangiškius treniruojantis R. Remeika kilęs ne iš Palangos. Jo gimtinė – Dzūkijos sostinė. „Treniruotis pradėjau būdamas gal dvylikos metų: dvejus metus Alytuje lankiau dziudo. Paskui prasidėjo kovinė savigyna, vėliau – Muay thaė. Tai praktiškai tas pats kikboksas, tik čia leidžiama naudoti alkūnes, kelius, kojas, rankas, o kikbokse nėra alkūnių ir kelių“, – pasakojo pašnekovas.
Būdamas devyniolikos metų R. Remeika pradėjo dirbti treneriu Alytaus sporto rūmuose, o nuo praėjusių metų balandžio – Palangoje. „Palangoje geriau – čia geresnė aplinka. Čia ir žmonės kitokie – nuoširdesni. Apie dzūkus aš galiu taip pasakyti: būdami vienoje vietoje dzūkai pjaunasi, bet būdami kitur, jei sueina į krūvą, geriau jų nejudink“, – kalbėjo iš Alytaus kilęs treneris.
R. Remeika pasakojo, jog dirbdamas Alytuje buvo žinomas, turėjo išugdęs ir čempionų. Pasiteiravus, ar nebuvo gaila visko palikti, pašnekovas sakė: „Ką padarysi, manęs irgi niekas nesigailėjo. Aš labai daug metų Alytuje pradirbau iš idėjos, bet juk iš to neišgyvensi“.
Jaunųjų čempionų ugdytojas treniravo ne viename Lietuvos kampelyje. „Man kikbokso federacijos prezidentas A. Panovas yra sakęs: „Kur benuvažiuotum, tu visur treniruoji. Ir Afrikoje būdamas pradėtum treniruoti“, – juokėsi pašnekovas.

Sportas keičia mąstyseną
Ne vienerius metus aktyviai treniravęsis, o vėliau šio sporto paslapčių kitus mokęs treneris atviravo, jog sportas suteikia ištvermės ir netgi pakeičia mąstyseną. „Per mano rankas perėjo pusė Alytaus – pamatai labai daug žmonių, pažįsti jų psichologiją. Alytuje buvo toks atvejis, kad vienas vaikas skriaudė kitą, o atėję į mano treniruotes jie tapo draugais, – pasakojo pašnekovas ir teigė, jog tokio rezultato pasiekti padėjo nuoširdumas ir gerumas. – Daug teko matyti trenerių, kurie pralaimėjusį vaiką vadina žiopliu – tokių trenerių nepalaikau. Pralaimėjusį vaiką turi palaikyti, pabūti per treniruotes ir tėvu, ir mama, o ne numoti į jį ranka“.
Kartu su savo treneriu R. Remeika į pokalbį atvykęs jaunasis talentas Deividas Jemeljanovas teigė pas šį trenerį atėjęs iškart po klubo įkūrimo. „Treniruojuosi nuo pat tada, kai atsirado šis klubas – jau bus pusantrų metų. Prieš tai lankiau boksą, nes kito pasirinkimo man Palangoje nebuvo. Boksas man patinka, jį lankiau nuo mažų dienų“, – kalbėjo jaunasis sportininkas ir pridūrė į klubą „Žvėris gym“ atėjęs ieškodamas įvairovės.

Teko persiorientuoti
Lankydamas boksą D. Jemeljanovas dalyvaudavo turnyruose, Žemaitijos rajoninėse varžybose užėmė 3 vietą, tačiau šie pasiekimai jam nepadėjo dirbant su treneriu R. Remeika. „Visus pagrindus reikėjo perdirbti, kišo koją boksininko stovėsena. Bokse kojos nedirba, o kikbokse dirba kojos, keliai. Tai dar labiau motyvavo eiti toliau, siekti tikslo“, – kalbėjo jaunasis sportininkas. Atkaklias treniruotes netruko vainikuoti ir sėkmė: „Tapau trečias Lietuvoje, tarptautiniame turnyre Vilnius OPEN užėmiau pirmą vietą“.
Jaunasis kovotojas neslėpė: prie jo sėkmės nemaža dalimi prisidėjo treneris bei atkaklus darbas per treniruotes. Paprašytas papasakoti, kaip vyksta treniruotės, D. Jemeljanovas sakė: „Apšilimas, prasitampome, o toliau – pagal trenerio planą. Žiūrime, ko trūksta: technika, fizinė jėga, ištvermė“. Jaunuolis pripažino, jog sportas jam suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.
Sportininkas tikino, jog motyvaciją sportuoti didina noras kažko pasiekti, tad ir pralaimėjimas tikrai neskatina noro liautis treniravusis. „Pralošęs įgauni daugiau patirties negu laimėjęs, peržiūri savo klaidas ir per treniruotes jas taisai, dirbi su treneriu“, – kalbėjo D. Jemeljanovas.
„O kas pataisys? Jei jų nepataisysi, jie viską taip pat ir darys. Vaikai klaidas pripažįsta, pasimoko“, – įsiterpė treneris R. Remeika.

Trumpai apie trenerį
Gimė Alytuje.
Zodiako ženklas – Ožiaragis.
Laisvalaikio pomėgis: „Šis sportas yra mano hobis“.
Principas, kuriuo gyvenime vadovaujasi: „Neplanuoju į priekį, viską darau greitai. Bet visur turi būti disciplina. Kiekviename darbe kaip žmogų priimsi, taip ir turėsi“.
Apie Palangą: „Savas miestas. Traukė nuo seno. Trejus metus gyvenau Kaune, tai atvažiuodavau į Palangą, prasieidavau jūros tiltu“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius