Būsimas europarlamentaras iš Palangos: „Moksleiviai, būkime pašėlę!”

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-22
Peržiūrėta
2006
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Būsimas europarlamentaras iš Palangos: „Moksleiviai, būkime pašėlę!”

Įveikęs ne vieną tūkstantį varžovų iš visos Europos Sąjungos, Palangos senosios gimnazijos abiturientas Vidmantas Mitkus pateko tarp dviejų laimingųjų lietuvių, kuriuos europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio žvaigždė Antanas Guoga pakvietė lapkričio pradžioje, gruodžio pradžioje atvykti į Briuselį. Neslepiantis ambicijų kada nors imtis rimtos politinės veiklos, vaikinas atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

– Vidmantai, papasakok, kaip pakliuvai tarp „jaunųjų europarlamentarų“? Kiek laimingųjų iš Lietuvos?
– Jeigu atvirai, tai atsitiko labai netikėtai – visada turėjau svajonę išvykti į Briuselį ir ten dalyvauti posėdžiuose bei bendrauti su Europos Parlamento nariais. Ši svajonė išsipildė šio pirmadienio rytą, kai paskambino A. Guogos patarėjas ir pasakė, jog patekau į šį projektą. Anketą pildžiau tikrai ilgai, kiekvieną klausimą nagrinėjau ir stengiausi atsakyti kuo plačiau bei konkrečiau. Į šį projektą pateko tik du jaunuoliai iš visos Lietuvos, anketų buvo daug ir tikrai stiprių, tad labai džiaugiuosi, jog už sunkų darbą buvau įvertintas, o dabar atsiveria dar didesnės galimybės, kurias pilnai galiu išnaudoti.
– Kokia programa tavęs laukia Briuselyje?
– Susitikimas su europarlamentaru A. Guoga, su Europos Komisarais ir kitais aukštais pareigūnais, dalyvavimas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje, apskritojo stalo diskusija su Briuselio žurnalistais, susitikimas su žmogaus teises ginančių nevyriausybinių organizacijų atstovais, smulkių užduočių vykdymas. Tai nėra tiksli programa, dar dalis jos bus atskleista prieš kelionę, o tada mes žinosime tiksliai ką veiksime, kur dalyvausime
– Susitiksite su vienu iš liberalų lyderiu A. Guoga. Ar paruošei jam klausimus? Kokius?
– Didžiąją laiko dalį praleisime su juo, bet konkrečių klausimu nesu sugalvojęs, nes daugelis jų atsiranda pagal situaciją, na, bet tikrai pagrindinė šių klausimų tema bus apie Jaunimą bei jo galimybes.
– Ar visko išdrįsi klausti? Ar yra klausimų, kurių būtų nedrąsu tau klausti?
– Esu žmogus, kuris mėgsta „išlipti iš savo komforto zonos“ ir realiai kiekvienas man baisus dalykas tampa lyg iššūkiu. O klausti tikrai nebijosiu ir sužinosiu tai, kas man įdomu ir aktualu.
– Beje, ar esi buvęs Briuselyje anksčiau?
– Niekada nebuvau, tai bus pirmas kartas ir, tikiuosi, nepaskutinis.
– Matyt, patarimų ir informacijos klausi brolio Žygimanto, kuris vasarą viešėjo Briuselyje?
– Man tikrai buvo įdomu, ką jis veikė vasarą Briuselyje. Jis viešėjo ten su Jaunimo Europos komanda. Bet informaciją apie šį projektą atradau visiškai netikėtai. Na, bet tikrai brolio paklausiu keletos klausimų, pavyzdžiui, kaip ten oras ir ar ten brangu.
– Du broliai europarlamentarai – ir dar iš Lietuvos – būtų neįtikėtina, ar ne?
– Mes su broliu stengiamės veikti kartu su jaunimu, padėti jiems atrasti save bei užimti savo laisvalaikį naudinga bei perspektyvia veikla. Iš tikrųjų, tai tikrai būtu neįtikėtina, bet niekas netrukdo to siekti, tik reikia įdėti labai daug darbo.
– Tarkime, esi jau „tikras“ europarlamentaras. Kokią programą įgyvendintum? Ko Lietuvai, tavo požiūriu, reikia?
– Mano manymu, taip toli galvoti negalima, nes reikia dar labai daug dirbti, jeigu nori tokias pareigas pasiekti. Nesu tas žmogus, kuris per toli svajoja, bet taip, kodėl gi ne ? Bet suvokiu, kad ši svajonė man dar per toli.
– Beje, esi abiturientas. Jau nusprendei, kur ir kokius mokslus krimsi toliau?
– Labai norėčiau studijuoti Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI).
– Kaip būsimo europarlamentaro leisk paklausti, kokį matai pabėgėlių krizės sprendimo būdą?
– Svarbiausia yra jiems padėti, nes jie jau nebe padėties šeimininkai ir jiems reikia ištiesti pagalbos ranką. Visų pirma juos reiktų integruoti į visuomenę, supažindinti su miesto bei Lietuvos Respublikos tradicijomis, papročiais, kultūra, o svarbiausia – su mūsų gimtąja kalba.
– Ar turėtų ir Palanga priimti pabėgėlių?
– Palanga nesiskiria nuo kitų miestų, jeigu visos Lietuvos miestai priims, tad ir mums reiks ir nematau čia nieko blogo. Kaip sakoma, geri darbai atsiperka su kaupu.
– Ką daryti, kad jaunimas „neišsibėgiotų“ po anglijas?
– Reikia jiems suteikti galimybę mokytis, o svarbiausia, kad verslininkai bei politikai padėtų įgyvendinti jaunimo idėjas, juos remtų ir skatintų, motyvuotų veikti ir siekti savo tikslų. Taip pat sudaryti sąlygas jaunimui grįžti į gimtąjį miestą ir įsitvirtinti jame iš naujo.
– O ko Palangai dar labai reikia? Gal tau derėtų pirmiausia europinę karjerą pradėti nuo Palangos mero? Kokią programą siūlai?
– Tikrai nepasakysiu už visus, ko reikia Palangai, bet, kaip iš paprasto moksleivio pusės, pasakysiu keletą žodžių – paskatos, motyvacijos, įvertinimo.
– Beje, du broliai dvyniai – nedažnas atvejis, o du dvyniai aktyvistai ir būsimi parlamentarai – unikalu. Iš ko abu paveldėjote aktyvistų genus?
– Visų pirma turime dėkoti savo Tėvams, kurie mus užaugino ir visą gyvenimą motyvavo kažką veikti, siekti maksimumo. Visą laiką kartu su Žygimantu norėjome kažką daryti, parodyti, jog jauni žmonės irgi gali. Bet, mano nuomone, pats svarbiausias aspektas yra tėvų tikėjimas mumis bei skatinimas ir motyvavimas veikti ir nesustoti.
– O, beje, kaip mokslai? Nesušlubuos?
– Kaip ir kiekvienam moksleiviui mokslas turi būti prioritetas. Mano pažymiai tikrai nėra labai prasti, bet kai labai noriu, spėju viską.
– Ko palinkėtum Palangos jaunimui?
– Būti jaunatviškais, nebijoti veikti. Vis dėlto esame moksleiviai, o moksleiviai yra pašėlę, tai ir būkit tokie. Siekite savo tikslų ir nesustokite pusiaukelėje.
– Pabaik, prašau, sakinį „Palanga yra ...“
– Palanga yra puikus miestas, kur gali save atrasti, pažinti dar nepažintus dalykus ir susipažinti su daugeliu labai protingų žmonių. Tai yra miestas, kuriame man smagu augti ir tobulėti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius