Frankofonijos savaitė Gimnazijoje

Palangos tiltas, 2025-03-27
Peržiūrėta
526
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Frankofonijos savaitė Gimnazijoje

Kovas – Frankofonijos mėnuo, kai kviečiama pažinti prancūzų kultūrą ir atrasti Lietuvą prancūzų akimis. Ta proga kovo 18, 19 ir 20 dienomis Palangos senosios gimnazijos ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 8 klasių mokiniai, besimokantys antrosios užsienio kalbos – prancūzų, dalyvavo įvairiose veiklose. 

Visą savaitę Gimnazijoje buvo kuriama prancūziška atmosfera. Kaip alternatyva mokykliniam skambučiui skambėjo prancūzų autorių melodijos, o koridoriuose eksponuojami žaismingi, spalvingi I – III klasių gimnazistų darbai. Dailės mokytoja ekspertė Daiva Stonkuvienė pasakojo, kad pažiūrėję įkvepiantį filmą apie Prancūziją ir padiskutavę su mokiniais nusprendė laisvai interpretuoti temą, atlikimo techniką taip pat rinktis patys. Todėl darbuose galima atpažinti įvairius požiūrio kampus, įvairias mokinių patirtis: vieni rinkosi vaizduoti gamtą, istorines asmenybes ar architektūros statinius, kiti savo darbus siejo su įsimintinu prancūzišku žodžiu ar kitais šią šalį reprezentuojančiais ženklais. Svarbu buvo laisvė ir improvizacija. 

Kovo 18 dieną prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Živilė Vaičiūnienė pakvietė mokinius į viktoriną apie Prancūziją. Vienuoliktokai rinko medžiagą, ruošė klausimus, užduotis, organizavo ir vedė renginį. Komandomis susiskirstę dalyviai patikrino savo žinias apie Prancūzijos geografiją, gamtą, istoriją, kultūrą, sportą. Ne vienas patvirtino, kad sužinojo nemažai naujos informacijos. O kovo 19 dieną prancūzų kalbos besimokantys mokiniai rinkosi į Gintaro muziejų, kur žiūrėjo filmą „La voie royale” („Karališkasis kelias”) apie paprastą merginą, užaugusią kaime, ir jos pastangas pasiekti universitetinį išsilavinimą. Po filmo mokiniai kartu su mokytoja aptarė šią įkvepiančią istoriją. 

„Aplink žemę per 80 dienų – realu?“ – taip vadinosi skaitymo varžytuvės, kurios vyko kovo 20 dieną. Jos skirtos prancūzų rašytojo Žiulio Verno 120 mirties metinėms.  Mokytoja Živilė Vaičiūnienė susirinkusiems paaiškino, kodėl Lietuvoje tokia reikšminga Frankofonijos tradicija, atskleidė Prancūzijos ir Lietuvos kultūros ryšius. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Aušra Šeštokienė papasakojo, kad, gimęs Bretanės mieste Nante, seniausiame ir  didžiausiame Prancūzijos uoste, Žiulis Gabrielis Vernas iš mažens svajojo apie keliones į tolimus nežinomus kraštus, kad visas jo gyvenimas – tai darbas, atkaklus darbas nuo ryto penkių iki vakaro aštuonių, kad Žiulis Vernas tikėjo, jog įmanoma pakeisti visuomenės gyvenimą techninės pažangos būdu. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė trumpai pristatė romano „Aplink žemę per 80 dienų“ idėją, akcentavo, kad klasikinė istorija suteikia žinių apie geografiją, istoriją, tautų papročius, laiko juostas ir neįtikėtiną Britų imperijos laikų techninę pažangą, bet pirmiausia tai puikaus stiliaus, įtampos ir humoro kupinas pasakojimas apie nepaprastą džentelmeną. Geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas pateikė įdomių geografinių  faktų apie realias su Žiulio Verno kelionėmis susijusias istorijas: visus nustebino įdomūs faktai, kad Filijo Fogo kelionę pakartojo ne vienas kelionių entuziastas.

Laikydamiesi minties drąsos, originalumo, logikos kriterijų, mokiniai dirbo grupėmis ir atidžiai studijavo Žiulio Verno romano „Aplink žemę per 80 dienų“ ištrauką, atliko užduotis:  perskaitę romano ištrauką, rado žodį, kuris galėtų tapti teksto grotažyme, ieškojo ir rado tekste tris su geografija susijusius žodžius ir juos vizualizavo, atrado skaitomam tekstui tinkamus kultūrinius, istorinius arba mokslinius kontekstus, pasirinktu aspektu susiejo skaitomą tekstą su Palanga, prancūzų kalba kūrė istorijas, kaip toliau gyveno Žiulio Verno  pasakojimo herojai. Beje, šio metodo idėją sukūrė Jolanta Zabarskaitė, lietuvių kalbininkė, profesorė.

Skaitymo varžytuves laimėjo grupė, pasivadinusi „Gâteaux au chocolat“.  Tai Senosios gimnazijos mokinės Gabija Latviūnaitė, Juta Maciulevičiūtė (IIB kl.), Deimantė Galdikaitė, Ieva Purmalytė (IC kl.) ir  aštuntokės iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos Ūla Vasiliūnaitė, Aleksandra Grigaitytė. Nugalėtojai apdovanoti specialiai šiai progai bibliotekininkės Jūratės Vaišvilės sukurtais įspūdingais diplomais.

Grupių darbą principingai ir sąžiningai vertino komisija: IIIC kl. gimnazistės Roberta Brasaitė ir Goda Motiejaitytė, IID kl. mokinė Eglė Šaltmerytė, IC kl. gimnazistai Agnius Žindulis ir Tija Junčytė.

Skaitymo varžytuvių dalyvius džiugino Kornelijos Lukošiūtės iš IIB klasės atliekama daina „Le temps de l‘amour“ ir merginų kvartetas: Roberta Brasaitė, Goda Motiejaitytė, Kornelija Lukošiūtė ir Gintarė Petrauskaitė iš IIB kl. Skambėjo merginų atliekama daina „La Seine“. Renginį atsakingai vedė IIIC klasės mokiniai Arnas Burba ir Markas Vaičiūnas. Su technologijomis dirbo IIIA klasės mokinys Kristijonas Karačionka ir Darius Serepinas iš IC kl.

Minėti Frankofonijos savaitę Gimnazijoje tampa gražia tradicija. Šios idėjos autorė – mokytoja Živilė Vaičiūnienė, šiemet subūrusi nemažą būrį gimnazistų ir „Baltijos” mokyklos mokinių bei pakvietusi prisijungti ir kitus gimnazijos mokytojus.  

Renginio organizatorių informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis visoje Europoje vyksta Europos judumo savaitė. 


Šiais metais vaikų globos savaitė visoje šalyje buvo minima liepos 25-29 d. Tomis dienomis kiekvienoje savivaldybėje vyko edukacinės, informacinės veiklos, renginiai bendruomenėms ir globėjams.


Minėta Globos savaitė

2022 07 13 | Rubrika: Miestas

Visoje Lietuvoje, žinoma, neaplenkiant ir mūsų savivaldybės, birželio pabaigoje - liepos pradžioje buvo minima  globos savaitė. 


Paskutinę šių mokslo metų lapkričio mėnesio savaitę gimnazistai ,,lankėsi’’ baroko epochoje, o kovo mėnesio 8 -12 dienomis per įvairių mokomųjų dalykų pamokas ,,lipdė’’ bendrą Apšvietos epochos (XVIII amžiaus) vaizdą.


Per visų dalykų pamokas susitelkti į kurią nors kultūros epochą Palangos senojoje gimnazijoje jau tampa tradicija. Tiesa, ji dar nauja, prasidėjo tik praėjusiais metais. Pernai gimnazistai kartu su mokytojais tyrinėjo antikos, viduramžių ir Renesanso epochas. Šiemet paskutinę lapkričio savaitę mokiniai ,,lankėsi’’ baroko epochoje. Patirtis rodo, kad per visas pamokas...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Pavasarį atbunda ne tik gamta. Jo alsavimas pasiekia ir mūsų širdis. Tai laikas, kai gamtai ir grožiui neabejingi gimnazistai kartu su mokytojais kasmet organizuoja Pasaulinei žemės dienai skirtą gamtos mokslų savaitę, kurios tikslas –  paraginti Senosios gimnazijos bendruomenę konkrečiais darbais prisidėti prie aplinkos saugojimo ir puoselėjimo bei atkreipti dėmesį į...


Nacionalinė bibliotekų savaitė

Biblioteka, 2011 04 20 | Rubrika: Kultūra

Nacionalinė bibliotekų savaitė. Balandžio 26 - gegužės 3 d. Justinas Marcinkevičius.


Senojoje gimnazijoje vyravo olimpinė dvasia

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 24 | Rubrika: Miestas

Palangos senojoje gimnazijoje balandžio 22-23 dienomis buvo ypatingai juntama olimpinė dvasia – susirinko gausus būrys vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ dalyvių, skaičiusių savo parengtus pranešimus, diskutavusių itin aktualiomis temomis ir drauge pasidalinusių savo sukaupta patirtimi. Nuo 2006 metų Senojoje gimnazijoje vykdomas projektas susilaukė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius